Prohlídky na zámku Nové Hrady

Stálé expozice zámku

Během prohlídky se vám představí Umění nábytku v proměnách století. jedná se o středoevropské nábytkové umění v období od baroka po secesi. Sbírky poskytlo Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze. Během prohlídky se také od průvodce dozvíte něco o historii zámku a proběhlých či chystaných rekonstrukcích. Nebude chybět návštěva rokokového hlavního sálu. Počítejte s časem cca 45 minut na prohlídku.

zámek Nové Hradyzámek Nové Hrady

První české muzeum cyklistiky

Muzeum najdete v upraveném barokním špýcharu a najdete zde exponáty od poloviny 19. století až po současnost. Exponáty poskytl český sběratel ze soukromé sbírky. V přízemí najdete velocipedy z období Rakouska-Uherska a nechybí ani různé doplňky pro cyklisty – původní cyklomapy, petrolejové a karbidové lampy, ceny z prvních závodů v naší republice. První patro budovy patří dvěma panoramatickým expozicím. Jedna je zaměřena na čas světových válek a druhá na historickou opravárenskou dílnu a prodejní prostor z třicátých let 20. století. Na vlastní oči uvidíte prostředí, kde se kola vyráběla a opravovala. Druhé patro je vyhrazeno cyklistickým závodům. Obdivovat lze historická silniční kola od nejlepších závodníků, výsek závodního oválu k dráhové cyklistice a expozici kolové s koly a dresy slavných bratrů Pospíšilových. K vidění jsou i filmová kola, která ze sbírky využívají české i zahraniční filmové společnosti. Ani podkroví špýcharu nezůstalo prázdné – dětem se zalíbí malé zámecké divadlo nebo dětský kolotoč poháněný šlapáním a rodiče mohou objevovat trenažér s vysokým kolem.

Webové stránky: www.muzeumcyklistiky.cz

Muzeum cyklistiky Nové Hrady

Zámecké zahrady

Podoba původní zahrady nebyla dosud odhalena, ale zachovalo se jak vypadaly základní terasy. Poslední úpravu provedli během let 1936 – 1937. Anglický park zakryl pahorek s původním hradem.  K parku náleží i křížová cesta z roku 1767. Areál zahrady ukončují od náměstíčka rybníky, které vodou napájí Novohradský potok. Ze staveb se dochoval altán, domek zahradníka s cihlovou klenbou a špýchar s plastikami. Nové Hrady vám nabízí k prozkoumání brodérii na zámeckém nádvoří, okrasnou zeleninovou zahradu, horní okrasnou zahradu, horní terasu, přírodní amfiteátr, domek zahradníka a klasicistní altánek.

zámecké zahrady

Stáje Nové Hrady

Původní zámecká ovčírna z přelomu devatenáctého a 20. století se předělala na konírnu a zámecké stáje tady fungují od jara 2004. V současnosti se na Nových Hradech chovají barevní teplokrevní koně, určené pro rekreační i sportovní ježdění. Pro jezdce jsou k dispozici klubovny, sedlovny, zázemí. Krátkodobě nebo dlouhodobě si můžete nechat ustájit klisny a valachy v boxech. Koně si můžete nechat zařadit do výcviku. Zájemci mohou absolvovat lekce jezdectví – začátečníci i pokročilí.

stáje Nové Hrady

Otevírací doba

Stálá expozice na zámku:

Listopad – březen: zavřeno
Duben a říjen: víkendy a svátky od 10 do 16 hodin
Květen – září: denně od 10 do 16 hodin

První české muzeum cyklistiky:

Listopad – březen: zavřeno
Duben a říjen: víkendy a svátky od 10 do 17 hodin
Květen – září: denně od 10 do 17 hodin

Vstupné

Dospělí: 100 Kč
Děti od 6 let, studenti, důchodci, ZTP  70 Kč
Rodinné vstupné – rodiče a děti do 15 let: 230 Kč
Cizojazyčný výklad: 120 Kč
V zimních měsících jednotné vstupné 120 Kč – dle dohody pro minimálně 10 osob.

Vstupné První české muzeum cyklistiky:

Dospělí: 70 Kč
Děti od 6 let, studenti, důchodci, ZTP  40 Kč
Rodinné vstupné – rodiče a děti do 15 let: 160 Kč

Kontaktní údaje

Webové stránky: http://www.nove-hrady.cz
Adresa: Zámek Nové Hrady – č.p. 1, 539 45 Nové Hrady
Telefon: 469 325 353
E-mail: zamek@nove-hrady.cz, muzeum@muzeumcyklistiky.cz
49°51’14.020″ / 16°8’47.640″

Nové Hrady

mapa Nové Hrady

Panel pro sdílení

Kam na dovolenou?

Poznejte zajímavá místa Orlicka a Podorlicka a objednejte si včas dovolenou v Orlických horách. Neváhejte a vyražte za odpočinkem a poznáním..

Podpořte nás

Budeme rádi, když na svůj web umístíte odkaz na naše stránky.

zameknovehrady.cz

Zámek Nové Hrady

Za perlou Litoměřicka

Víte, že i u nás naleznete skutečné barokní skvosty? Jednou z nich je i kouzelný barokní zámek Ploskovice s úchvatnými prohlídkovými okruhy, ale také zámeckými zahradami.